Prieskum spokojnosti a kvality

Aj slovenské firmy sa môžu zapojiť do prieskumu EÚ o stave kybernetickej bezpečnosti

Európska agentúra pre kybernetickú bezpečnosť (ENISA) spúšťa prieskum pre malé a stredné podniky. Potrvá dva mesiace a tvorcovia si od neho sľubujú, že poskytne detailnejší obraz o tom, v akom stave je úroveň ich digitálnej bezpečnosti a pripravenosť na krízy ako pandémia COVID-19.

Firmy sa v prieskume môžu vyjadriť, v čom vidia najväčšie výzvy, alebo aké najčastejšie prekážky zažívajú v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Prieskum sa zameriava najmä na zamestnávateľov, svoj priestor v ňom ale majú aj odbory alebo zväzy.

ENISA si od prieskumu sľubuje podrobnejšie znalosti o potrebách a rizikách kybernetickej bezpečnosti podnikateľských subjektov v Európskej únii v čase akejkoľvek krízy. Koncom roka uverejní výsledky aj analýzu prieskumu.

Európska komisia považuje za malé a stredné podniky právnické osoby s menej ako 250 zamestnancami a s obratom menším ako 50 miliónov eur ročne. Tento typ spoločností je chrbticou európskej ekonomiky – tvoria približne 99 percent všetkých firiem v Európe.

Prieskum sa skončí 15. septembra napoludnie. Každá firma, ktorá sa doň plánuje zapojiť, tak môže urobiť na tomto odkaze.

Posledná aktualizácia « Späť na aktuality