Privítanie delegácie z Indonézie

Skúsenosti s bezpečnosťou putujú do Indonézie

Naši príslušníci prijali v Národnom bezpečnostnom úrade návštevu z ďalekej Indonézie. Prevažne parlamentná delegácia sa na Slovensku zaujímala o skúsenosti pri digitalizácii štátu.

V súčasnosti sú digitálna transformácia a reforma smerom k e-governmentu prioritami Jakarty pre nadchádzajúce desaťročie. Kybernetická bezpečnosť je v prípade takejto zmeny nevyhnutným hlavným pilierom. Delegáciu sprevádzali aj zástupcovia vlády a indonézskej ambasády na Slovensku.

Výsledkom nielen tohto stretnutia by v budúcnosti mali byť memorandum o spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti a dohoda o ochrane utajovaných skutočností.

Slovensko má potenciál vybudovať si týmto spôsobom partnerstvo v strategickom regióne juhovýchodnej Ázie. Národný bezpečnostný úrad dlhodobo rozvíja bilaterálne vzťahy s rôznymi krajinami mimo európskeho spoločenstva. Len v uplynulých dvoch rokoch sme uzavreli niekoľko dohôd napríklad v oblasti ochrany utajovaných skutočností.

Tvorba a posilňovanie partnerskej spolupráce je jednou z úloh úradu, ktorá mu vyplynula z Akčného plánu realizácie Národnej stratégie kybernetickej bezpečnosti v rokoch 2021 až 2025.

Posledná aktualizácia « Späť na aktuality